Formát základního výcviku

Výcvik se skládá ze tří fází. V první dostanete (nejhruběji řečeno) obecné teoretické i praktické základy, ve druhé se naučíte a vyměníte si 10 sezení s některým z kolegů a ve třetí  sérií 10 sezení provedete své první klienty.

V některých školách si můžete vybrat mezi tzv. intenzivním a modulárním formátem výcviku.  V intenzivním formátu absolvujete jednotlivé fáze vcelku (tj. 3- až 8-týdenních blocích). Jednotlivé fáze si můžete rozložit v čase podle vašich potřeb a celý výcvik pak trvá minimálně 15 měsíců. Jednotlivé fáze lze absolvovat na různých místech.

Základní výcvik je v angličtině

Nejběžnějším výukovým jazykem je angličtina. V Brazílii se učí též v portugalštině, v Evropě se občas otevírají kurzy v němčině, francouzštině a italštině, v budoucnu též španělštině. V češtině se zatím studium Rolfingu® bohužel nenabízí.

Angličtina je společným dorozumívacím jazykem celosvětového společenství Rolferů, v němž probíhá živá výměna zkušeností a neustálá reflexe nových teoretických i praktických

Modulární formát pak probíhá o prodloužených víkendech obvykle jednou za měsíc. Celý výcvik pak trvá cca 2,5 roku.

Můžete se též pustit do výcviku Rolf Movement® Integration zaměřeného na funkční pohybové aspekty Rolfingu. Získáte tak nové efektivní možnosti, jak svým klientům pomoci integrovat výsledky naší práce do každodenního života.